Hematyt - kamień siły i odwagi
26.jpg

Hematyt to kamień półszlachetny, dzięki swojej barwie i połyskowi jest szeroko wykorzystywany przez jubilerów i rękodzielników. Z hematytów wytwarza się nie tylko korale, kaboszony, ale i rzeźby, płaskie figurki. Hematyt nazywany jest krwawym kamieniem, ponieważ po sproszkowaniu staje się czerwony, a sama nazwa kamienia również pochodzi od greckiego „haema” czyli krew. Hematyt to nic innego jak 70% czystego żelaza. 

W starożytności hematyt był kamieniem wojowników i symbolizował siłę i wierność zasadom. W średniowieczu kamień wykorzystywano do tworzenia pieczęci.

Niektóre hematyty mają odcień tęczowy, chociaż bardziej kolor ten przypomina barwę rozlanego oleju na drodze;) Odcień ten jest niezwykle efektowny i niepowtarzalny.

Uwaga - hematyt nie przyjaźni się z wodą, więc ściągaj zawsze przed myciem. Kamień może korodować! Jeżeli zamoczysz go w wodzie, przetrzyj ściereczką lub ręczniczkiem.

Elementy z hematytu Matrioszkomania wykorzystuje do tworzenia bransoletek i naszyjników. Dla panów również, na specjalne zamówienie, zostało wykonanych kilka hematytowych bransoletek.


Zobacz biżuterię z hematytami stworzoną przez Matrioszkomanię:

Kolczyki z hematytem 

Bransoletki z hematytem 

Naszyjniki z hematytem

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl