Jadeit - kamień sukcesu
18.jpg

   Matrioszkomania wykorzystuje naturalne kamienie do tworzenia biżuterii, szczególnie jadeity. Jadeit to rzadki minerał, piękny i łatwy w pielęgnacji. Nazwa pochodzi od języka hiszpańskiego pierra de ijada czyli kamień lędźwiowy. Według kultury chińskiej jest symbolem władzy, uznania i fortuny, był też uważany za święty kamień i ceniono go bardziej niż złoto. Dawni handlarze podczas negocjacji handlowych trzymali w ręce amulet z jadeitu, który pomagał im w podejmowaniu trafnych decyzji.  Dziś jadeit też jest polecany biznesmenom, ze względu na swoją symbolikę i właściwości.

  Najcenniejsze kamienie mają odcień zielony i półprzeźroczyste, a najdroższy - jadeit cesarski o kolorze szmaragdowozielonym, ponoć jest droższy niż diament. Kolor jadeitów nie jest bez znaczenia. Zielony - sprzyja podejmowaniu decyzji i interesom, pomarańczowy - sprzyja fortunie i długowieczności, niebieski - wiedzy duchowej, oliwkowy - sprzyja nowym możliwościom, czarny - chroni przed trudnymi emocjami i traumatycznymi wspomnieniami, żółty - dodaje energii. 

  Współcześnie jadeitów używa się do tworzenia biżuterii oraz w leczeniu dolegliwości kręgosłupa, bioder. W drogeriach dostępne są rollery do twarzy z jadeitu, które według chińskiej medycyny odmładzają, wygładzają i rozjaśniają skórę twarzy.

   Nas jadeit urzekł swoimi kolorami, połyskiem i trwałością. Kamienie wykorzystywane w bransoletkach oprócz ozdobnego charakteru działają uspokajająco, odprężająco i dodają energii.  

Psss! Ponoć jadeit sprzyja płodności ;)

Zobacz naszą ofertę bransoletek z jadeitów 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl