Perła - kamień czystości i niewinności
22.jpg

  Biżuteria od wieków zdobiła ciało człowieka, służyła jako amulet lub była dowodem zamożności i dostojności. Materiał, z którego wykonywano biżuterię, zawsze miał znaczenie. Im trudniejszy do zdobycia i obrobienia tym lepiej, ale też wciąż ceni się to co natura daje. Naturalne kamienie są piękne, trwałe i stworzone przez samą Matkę Naturę!

Jak powstaje perła?

   Perła powstaje w muszli małży lub ostryg. Mięczaki broniąc się przed ciałem obcym, które dostało się do wnętrza muszli, wytwarzają osłonkę z tej samej substancji, z której zbudowane jest wnętrze muszli.

   Barwy pereł zależą od gatunków małży oraz rodzaju wody. Wyróżniamy perły: białe, białoróżowe, kremowe, różowe, żółte, szare, ciemnoszare i czarne.

   Perły dzielą się na naturalne i hodowlane, choć te hodowane z pomocą człowieka również są naturalne. Naturalne perły pochodzą z wód słodkowodnych i słonowodnych. Perły z ciepłych wód są bardziej matowe, a te z zimnych wód błyszczące.

Najcenniejsze perły to perły kuliste o pięknym, wyrazistym połysku.

   Perły z czasem tracą swój połysk, mogą pojawić się pęknięcia, a kolor może ciemnieć. Perły nie lubią suszy ani wilgoci, są troszkę kapryśne. Nie znoszą kwasów, potu, kosmetyków. Jednak spokojnie, znawcy twierdzą, że perły dożywają nawet 100-150 lat ;)

Symbolika pereł

   Według różnych legend perły to łzy aniołów. Perły symbolizują mądrość, czystość, niewinność, uczciwość. Perły powinny nosić młode dziewczyny i kobiety, chcące wyjść za mąż ;)

Jak nosić?

   Biżuteria z pereł lub z perłami dodaje szyku i elegancji. Jeżeli chcesz pokreślić, uwidocznić swoją biżuterię załóż ją do jednolitej sukienki. Każda mała perełka na bransoletce lub na łańcuszku sprawi, że będziesz wyglądać wyjątkowo, dziewczęco, elegancko. 

Zobacz naszą niepowtarzalną i limitowaną kolekcję z perłami

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl